Üşengeç Kadınların Bayılacağı Yeni Saç Trendleri

Üşengeç kadınlara saç trendleri gündelik hayattan büyük bir pratiklik ve kolaylık sağlayacaktır. Özellikle aktif bir iş yaşantısına ve sosyal çevreye sahip olan kişilerin giyinme aşamasında rahatlıkla tercih edebilecekleri kolay ve pratik saç stilleri bulunur. Muhakkak ki yapılacak tercihler giyilen kıyafetle uyumluluk göstermelidir.

Popüler ve Pratik Saç Trendleri

Popüler saç trendleri her geçen yıl farklılık göstermektedir. Bu gidilecek olan yere göre de değişime sebep olur. Özellikle saç rengindeki farklılıklar her yıl değişmekte ve yenilenmektedir. Herhangi bir düzleştirici veya şekil verici cihaza gerek kalmadan evde yapılabilecek veya satın alınabilecek saç şekillendirici kremler ile de saçın doğal bir görünüm sunması sağlanabilir. Bu uzun saatler saçla uğraşmaya gerek kalmadan kullanabilmeyi sağlayacaktır.

scale 1200 1

Klasik Bob kesim adı verilen saç kesimi bu yıla damga vurmuş olan bir modeldir. Saç kesimi yapılırken boyun hizasında bırakılan bu model hem parlak hem de pratik bir görünüm sunuyor.

Dalgalı ve kabarık saçlar bu yılın moda ikonları tarafından tercih edilen modelleri arasında bulunmaktadır.

Farklı Saç Trendleri

Yeni saç trendleri kısa saç ve uzun saça sahip olan kişiler için farklı olabilmektedir. Bilinenin aksine örgü modelleri yalnızca uzun saçları uygulanmaz günümüzde daha çok uzun saçlar topuz veya at kuyruğu olarak değerlendirilirken; kısa saçlı modellerde saçın sağ ve sol kısmından yapılmış bir örgü ile kombinleme yeterli görülmektedir.

Son zamanların saç trendlerinden olan modeller genellikle hem rahatlığa hem de şıklığa önem verilerek yapılan kullanımlardır. Çeşitli aksesuarlar ile saça farklılık kazandırılabilir. Bu sayede saç üzerinde çok fazla oynanmadan sadelik ve şıklık yakalanabilir. Saç bandanaları farklı renk ve desenlerde her yıl moda olan trendler arasındadır.

Kolay ve Uygun Fiyatlı Saç Modelleri

Kolay saç trendleri rahatlıkla evde yapabilmeyi sağlar Bu saç modelleri sayesinde fazladan para harcamaya gerek kalmadan evde kolayca şekil alması sağlanabilir. Saçın yapısı da burada etkili olacaktır. Bir kerelik satın alınacak saç düzleştiricisi veya maşası yardımıyla da kuaföre gidilmesine gerek kalmayacaktır.

Gündelik hayatta rutin de kullanılabilecek olan hem de şık bir görüntü sunan topuz modelleri tercih edilebilir. Basit bir şekilde yapılabilecek olan bu modelde saçın sağ ve solu tutamları arkada birleştirilir. Ardından alt kısımda bırakılan kuyruk birleştirilen alan içerisine kıvrılarak tel toka yardımı ile tutturulur. Bu model iş yaşantısında kullanılabileceği gibi gün içinde yürüyüşlerde ve akşam yemeklerinde de tercih edilebilir.

Popüler olarak kullanılan bir başka modelde saçın üst kısımdan bir tutam alınması ve alınan bu tutamın yine saçın üstünde dairesel şekilde döndürülerek tokalarla tutulmasından oluşur. Geriye kalan arka kısım açık bir şekilde bırakılır. Tercihe göre düzleştirici yardımıyla düzleştirilir veya maşa yardımı ile bukleler elde edilebilir.

rear view combing healthy long s

Özellikle uzun saçlı olan kişilerin tercih edebileceği hem rahat hem de kolay bir saç modeli de at kuyruğudur. Ancak bu at kuyruğu yapılırken tepeden değil ense hizasından bağlanır. Ardından saçın diğer kalan kısımları 3 parmaklık genişlik bırakacak şekilde küçük lastikli tokalar ile tutturulur. Saçın uzunluğuna göre 5 ya da 6 adet toka kullanılarak oluşturulacak olan bu saç modeli hem farklı hem de şık bir görüntü sunuyor.

En rahat ve en kolay saç modeli salaş bir topuzdur. Bu doğal bir görünümü sunarken her yerde rahatlıkla kullanabilmeyi sağlıyor.

Okulda, toplantılarda ve iş yemeklerinde kullanılabilecek hem rahat hem de kolay saç modellerinden biri saçı açık bırakarak dalgalı bir görünüm sağlamaktır. Her elbise ile rahatlıkla uyum sağlayabilen bu model saç maşası yardımıyla da verilebilir.

Saç örgüleri son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir saç modellerindendir. Saçtan belirli bir tutam alınarak örülür ve kafanın arka kısmında birleştirilerek toka ile tutulur. Geri kalan kısmı omuz üzerine salınır. Şık bir akşam yemeğinde elbise üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Rahatlığına düşkün olan kişilerin kullanabilecekleri bir başka güzel model ise at kuyruğudur. At kuyruğunda en çok sıkıntı saçın geriye düşmesidir. Bunu önleyebilmek için tokayı taktıktan sonra her iki tarafından saç ve tokanın birleştiği noktaya tel toka yardımı ile destek sağlamaktır. Bu yüksek bir at kuyruğu görünümü de sağlayacaktır ve bu sayede kaymasına engel olabilecektir. Günlük hayatta, okulda veya spor yaparken kullanılabilir.

 

Rate this post

Yorum yapın