Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuru şartları yeni evlenecek olan çiftlerin odağında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlilikleri teşvik etmek üzere faizsiz evlilik kredisi verileceğini duyurmuştu. AK Parti seçim beyannamesin de duyurulan evlilik kredisi hakkında araştırmalar hız kazandı. Evlenme hazırlığında olan çiftler, faizsiz evlilik kredisine başvuru şartlarını araştırıyor. Bu yazımızda, faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bulabilirsiniz.

Yeni Evlilere Faizsiz Kredi Fırsatı

Yeni evlenen çiftlere faizsiz evlilik kredisi fırsatını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Yakın zamanda evlenmeyi düşünen veya evlilik planları yapanlar faizsiz evlilik kredisi kampanyasını araştırmaya başladı. Evlilik kredisi, yakın zamanda kurulması planlanan Aile ve Gençlik Bankası tarafından verilecek. Bu konuda önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlilere faizsiz kredinin detaylarını açıkladı.

AK Parti’nin seçim beyannamesinde dikkat çeken kampanyalardan biri olan yeni evlilere faizsiz kredi fırsatının detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda yaptığı son açıklamasında “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.” ifadelerini kullanmıştı. Bunun ardından binlerce gelin ve damat adayı faizsiz evlilik kredisi kampanyasından yararlanmak için araştırmalara başladı.

Faizsiz Evlilik Kredisi Kimlere Verilecek?

Kimler faizsiz evlilik kredisi alacak şeklinde araştırma yapan gençleri yakından ilgilendiren detaylar belli oldu. Yeni evlenecek çiftlere yönelik faizsiz kredi kampanyası ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Faizsiz olarak verilecek bu evlilik kredisi, yakın zamnada kurulacak Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla verilecek.

Bu bankanın kaynak olacağı kredide 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli taksit seçenekleri sunulacak. Faizsiz evlilik kredisiyle ilgili son açıklamalar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Bakan Yanık, yeni evlenecek olan gençlerin ekonomik koşullarını iyileştirmek adına faizsiz evlilik kredisi programını başlatacaklarını duyurdu.

Aile ve Gençlik Bankası Nedir?

Aile ve Gençlik Bankası Nedir

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verilmesi planlanan faizsiz evlilik kredisi ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Henüz planlama aşamasında olan evlilik kredisinde faiz olmayacak ve 2 yıl borç erteleme sonrasında taksitler 48 ay vade ile ödenebilecek. Binlerce gencin yararlanması beklenen faizsiz evlilik kredisinin kaynağının Aile ve Gençlik Bankası olması bekleniyor.

Seçim sonrası yeni dönemde kurulması planlanan Aile ve Gençlik Bankası’nın görevleri belli oldu. Bu banka ayrıca çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli programlar başlatacak. Böylelikle Aile ve Gençlik Bankası’nın faaliyetleri sayesinde aile kurumu ekonomik ve sosyal açıdan desteklenmiş olacak. Bankanın para kaynağı yeni keşfedilen Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan sağlayacak.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ne Kadar?

Faizsiz evlilik kredisi miktarı hakkında araştırmalar hız kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı duyuru sonrasında evlenme hazırlığında olan gençler evlilik kredisiyle ilgili araştırmalara devam ediyor. Yapılan açıklamada “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.” ifadeleri dikkat çekti. Buna göre evlilik kredisi miktarı 150 bin TL olarak belirlendi.

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Faizsiz evlilik kredisi koşulları hakkında araştırma yapan gençlerin meraklı bekleyişleri sürüyor. Yeni evlenecek olan binlerce kişinin yararlanmayı beklediği faizsiz evlilik kredisi ile ilgili çalışmalar sürüyor. AK Parti’nin seçim beyannamesinde öne çıkan faizsiz evlilik kredisi kampanyası hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle faizsiz evlilik kredisi başvuru şartlarında gelir durumu, çalışma durumu gibi koşulların aranıp aranmadığı bilinmiyor. Faizsiz evlilik kredisi şartlarının önümüzdeki günlerde yeni kabine kurulduktan sona basına duyurulması bekleniyor.

Faizsiz Evlilik Kredisi Geri Ödemesi Nasıl Olacak?

Faizsiz evlilik kredisi taksit ödemeleri evlilik hazırlığında olan çiftleri ekonomik açıdan rahatlatacak şekilde planlandı. Yapılan ilk açıklamalara göre evlilik kredisinde faiz olmayacak ve ödemelerde 2 yıl erteleme seçeneği bulunacak. Yeni evlenene çiftler hem faizsiz hem de ertelemeli kredilerini 4 yıl yani 48 ay vade ile taksitlendirebilecek. 150 bin TL’lik evlilik kredisinin geri ödemeleri 2 yıl sonra başlayacak ve 4 yıl vadeye bölünecek.

Hükümetin yeni evlilikleri teşvik etmek amacıyla başlattığı bu uygulamayla ilgili henüz kapsamlı bir planlama yapılmadı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.” açıklamasında bulunmuştu.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek?

Faizsiz evlilik kredisi başvurusu hakkında araştırma yapan gençleri yakından ilgilendiren duyuruların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Seçimden sonra kurulacak olan Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verilmesi planlanan faizsiz evlilik kredisi ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak.

Ayrıca Bakınız: DGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rate this post

“Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuru Şartları” üzerine bir yorum

Yorum yapın