Polis Özel Harekât 2023

Polis Özel Harekât – PÖH Maaşı

Polis Özel Harekât maaşları, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün personel alımı yaptığı dönemde bir kez daha gündeme geldi. Zaman zaman internet üzerinden en çok araştırılan konulardan biri haline gelen Polis Özel Harekât maaşları dikkat çekiyor. Polis Akademisi resmi web sitesi üzerinden yapılan PÖH personel alımı ilanları büyük ilgi toplarken maaşlar merak konusu oluyor. Peki, Özel Harekât PÖH maaşı 2023 yılında ne kadar?

2023 PÖH Maaşı Ne Kadar?

2023 yılında Polis Özel Harekât maaşı, personel adaylarının en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Polis Akademisi tarafından EGM’ye bağlı olarak PÖH alımları yapılıyor.  Yılın farklı zamanlarında gerçekleşen Özel Harekât personel alımı ilanında maaş konusu öne çıkıyor. Vatandaşların yeni dönemde personel alımı ilanlarını takip ederken “PÖH maaşı ne kadar?” sorusuna yanıt aradığı görülüyor.

2023 yılında Özel Harekât maaşı geçen sene polis memurlarının aldıkları tazminat dışında 12 bin 700 TL seviyesindeydi. Yeni yılda enflasyon zammıyla birlikte polis memuru maaşı 18 bin 415 TL’nin üzerine çıktı. Bu ödeme içinde il bazı tazminatlar ve ek ödemeler hesaba katılmamaktadır. Özel Harekât maaşı evli ve çocuklu olma durumuna göre farklılık gösterir.

Polis Özel Harekât Maaşı
Yeni yılda Özel Harekât maaşı 8/1 derecesinde olanlar için 18 bin 415 TL’dir.

Polis Özel Harekât Maaşı 2023

Yeni yılda Polis Özel Harekât maaşı 8/1 derecesinde olanlar için 18 bin 415 TL’dir. Aile yardımıyla birlikte toplam maaş net olarak 19 bin 320 TL ile 20 bin 550 TL arasında değişiklik gösterir. Bunun sebebi çalışan eş ve 6 yaşından küçük çocuk farkı ödenmektedir. Özel Harekât maaşına ihtiyaç duyulması halinde temmuz ayında bir kez daha zam yapılması gündemdedir.

lise mezunu pöh olabilir mi
Lise mezunu Özel Harekât olmak mümkündür.  özel harekat Bu konuda yasal düzenlemeler sonrası PÖH başvuru şartları arasında şunlar yer almaktadır:

Lise Mezunu PÖH Olabilir Mi?

Lise mezunu Polis Özel Harekât olmak mümkündür. Bu konuda yasal düzenlemeler sonrası PÖH başvuru şartları arasında şunlar yer almaktadır:

  • TC vatandaşı olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • 18 – 28 yaş arasında olmak
  • Silahlı görev yapmaya hukuki engelinin olmaması

Bunun dışında adayının kamu haklarından yoksun olmaması ve güvenlik soruşturmasından temiz çıkması gerekir. PÖH maaşı 2023 yılında da memur maaşlarıyla birlikte zamlanmıştır.

Rate this post

Yorum yapın