Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID nasıl bulunur sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Discord kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar, ID bulma konusunda zorlanabilir. Kullanıcılar ID ile neler yapıldığı, ne işe yaradığı gibi sorularda da bazı soru işaretlerine sahip olabilir. Sesli, görüntülü ya da mesajlaşarak sohbet etme imkanı sunan platformda yer alan ID’leri tanımak ve bulmak için izlenebilecek bazı yollar bulunur.

Discord ID Ne İşe Yarar?

Discord kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar, ID hakkında herhangi bir fikre sahip olmayabilir. Kullanıcılar hesap oluşturma sırasında kendilerine nickname oluşturur. Dilediğiniz zaman değiştirebildiğiniz nicknameler sayesinde kendi profilinizi kişiselleştirebilirsiniz. Discord, kullanıcıları için çeşitli imkanlar sunar. Hesaplarını kendilerine göre dizayn etmelerine ve çeşitli ayarlamalar yapmalarına yardımcı olur.

1edde2a3 24aa 69a0 22cb e44759d1

Nickname olarak adlandırılan takma isimler, kullanıcılar tarafından istenildiğinde değiştirilebilir. Aynı zamanda kullanıcılar benzersiz bir isim bulmak zorunda değildir. Benzersizlik açısında serbest bırakılmasının nedeni ise ID’dir. Her kullanıcı sahip olduğu hesaptan dolayı farklı ve benzersiz bir ID’ye sahiptir.

ID, kullanıcıların hesapları için birer kimlik görevi görür. Her hesap için farklı bir şekilde tanımlanan özel kimliklerdir. Nickname seçerken kullanıcıların benzer isimlere sahip olması engellenmediği için herhangi bir kullanıcıyı bulurken nickname kullanmak mümkün olmayabilir. Kullanıcılar, arkadaş eklemek istedikleri zaman ID sayesinde doğru kullanıcılara istek gönderebilir. Kullanıcılar için önemli olan ID’leri bulmak için sahip olduğunuz kişisel ID veya diğer kullanıcıların ID’lerini öğrenebilirsiniz.

Discord ID Bulma Yöntemleri

Discord kullanıcıları için önemli olan ID numaralarını bulmak için izlenebilecek farklı yöntemler bulunur. Kendi ID numaranızı arkdaşlarınız ile paylaşmak için ya da arkadaşlarınıza istek göndermek için sahip oldukları ID’lerin öğrenilmesi gerekir. Sadece arkadaş eklemek için değil, aynı zamanda sohbetlere dahil olmak içinde ID kullanılabilir. Çeşitli kullanımları bulunan numara için Discord ID nasıl bulunur sorusuna farklı cevaplar verilebilir.

Kişisel Discord ID Bulma

Kişisel ID numaranıza ulaşmak için yapmanız gereken pek bir şey yoktur. Kullanıcıların ID’leri açık bir şekilde profillerinde yer alır. Farklı kullanıcılar ile ID’nizi paylaşarak arkadaşlık isteği alabilirsiniz. Discord ID’nizi bulmak için yapmanız gereken kendi kullanıcı adınızı bulmaktır. Kullanıcıların, kişisel kullanıcı adlarının yanında ID numaraları yer alır. Kullanıcı adının yanında yer alan numara size ait olan ID’dir. Discord ID nasıl bulunur için verilebilecek en kolay cevap kullanıcıların sahip oldukları ID’lerdir.

discord logo ycay

Başka Kullanıcıların Discord ID’sini Bulma

Başka bir kullanıcının ID’sini bulmak için bazı adımların izlenmesi gerekir. Farklı amaçlar için kullanılan ID numaraları sayesinde yeni arkadaşlara sahip olabilirsiniz. Sohbet etmek, görüntülü konuşmak ve gruplar kurmak için Discord oldukça faydalı bir platformdur. Sunduğu özellikler sayesinde son dönemlerde popüler uygulamalar arasında yer alan Discord, özellikle oyuncuların en çok tercih ettikleri arasında yer alır.

Herhangi bir kullanıcı için Discord ID nasıl bulunur sorusu için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Discord ayarlarına gidilir,
  • Dişli çarka benzer simgeye tıklayarak Görünüm bölümüne geçiş yapılır,
  • Gelişmiş seçeneği seçilir,
  • Geliştirici modu aktif hale getirilir,
  • ID’si bulunmak istenen kullanıcının üzerine sağ tıklanır ve ID’si kopyalanır.

Kullanıcılar sunucu ya da mesaj ID’lerini de aynı yöntem ile kolay bir şekilde bulabilir. Geliştirici modu aktif edildikten sonra sunucu simgesine sağ tıklandıktan sonra ya da mesajın üzerine sağ tıklantıktan sonra ID kopyalanabilir. ID’ler sayesinde daha özel bir şekilde hesap, mesaj ya da sunucu bulmak mümkündür. ID numaraları paylaşılarak farklı kullanıcıları davet etmek de oldukça kolay bir hale gelir.

maxresdefault 72

Mesajların ID’sini Bulma

Discord mesajları da tıpkı kullanıcıların hesaplarında olduğu gibi ID’lere sahiptir. Her sohbet farklı bir ID numarasına sahiptir. Mesaj ID’sine ulaşmak için geliştirici modu açıldıktan sonra mesajın üzerine sağ tıklanması yeterlidir. Kullanıcılar aynı zamanda grup sohbetlerinin ID’lerini bulmak içinde şu adımları izleyebilir;

  • Discord’a web tarayıcısından giriş yapılır,
  • Grup sohbet açılır,
  • Adres çubuğunda yer alan sağıların üzerine çift tıklanır,
  • Control+C yapılarak konuşma ID’si kopyalanır.

Mesajlar kısmında bulunan grup sohbetlerinin ID’leri için web tarayıcısı kullanılması gerekir. Discord ID nasıl bulunur sorusuna yanıt arayan kullanıcılar ilk olarak hangi ID’yi bulmak istediklerine karar vermelidir. Doğru adımları izleyerek kolay bir şekilde ID’lere ulaşılabilir.

Rate this post

Yorum yapın