En İyi Mesajlaşma Uygulamaları

En iyi mesajlaşma uygulamaları arasından seçim yaparak arkadaşlarınızla sohbet etmek çok daha keyifli bir hale gelebilir. Telefonların günlük hayattaki yeri çok daha farklı bir boyuta taşınırken sadece iletişim kurmak değil, çeşitli işlerin gerçekleştirilmesi içinde kullanılmaya başlanmıştır. İletişim kurmak için sesli aramalar yerine mesajlaşma çok daha sık şekilde tercih edilir. Sorunsuz ve kolay bir şekilde mesajlaşmak için tercih edilebilecek uygulamalar sayesinde sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

WhatsApp

e320c9238cced72b191040f23627371a 2

Dünya genelinde en popüler şekilde kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp olarak karşımıza çıkar. Kolay bir şekilde kurulum sunan uygulama, sahip olduğu özellikler sayesinde en sevilen uygulamalardan biridir. Oldukça geçmiş yıllarda piyasaya sürülen uygulama, zaman içinde birçok farklı yeni özellik kazanmıştır.

WhatsApp kullanıcıların, deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için düzenli olarak güncellemeler yapar. Sadece mesajlaşmak değil, sesli ve görüntülü bir şekilde sohbet etme imkanı sunar. Grup kurma gibi farklı imkanlar sunarak, kullanıcılar sadece bireysel olarak değil grup halinde de mesajlaşmayı tercih edebilir.

Telegram

Popüler bir şekilde tercih edilen mesaj uygulamalarından bir diğeri ise Telegram’dır. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama kullanıcıları için farklı özellikler sunar. Kullanım amacına göre kullanıcılar, gruplar ve kanallar aracılığı ile daha geniş kitleler ile iletişim kurabilir. Yakın zamana kadar en geniş grupları kurma imkanı verdiği için pek çok kişi tarafından tercih edilmesine yol açmıştır.

İster bireysel sohbetler isterseniz de binlerce kişinin yer aldığı gruplarda sohbet etmek mümkündür. En iyi mesajlaşma uygulamaları listelerinde yer alan Telegram üzerinden fotoğraf ve video gibi çeşitli medyalarda paylaşılabilir. Kullanıcıların güvenli bir şekilde kullanmasına imkan sunan altyapısı sayesinde nitelikli şifreleme gibi özelliklere sahiptir. Ücretsiz bir şekilde cihazlara indirilerek kullanılmaya başlanabilir.

WeChat

wechat 1

WeChat, Çin’de 700 milyondan fazla kullanıcısı ile dikkatleri üzerine çeker. Uygulama, diğer mesajlaşma uygulamaları ile benzer birçok özelliğe sahiptir. Mesajlaşmanın yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımları yapmak içinde uygulamadan yardım alınabilir. Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak Friend Radar, Shake ve People Nearby gibi özellikleri kullanıcılara ayrıcalık tanır. Söz konusu özellikleri sayesinde kullanıcıların yakınında bulunan kullanıcılar ile iletişim kurulması mümkün hale gelir. Apple Watch ve Android Wear destekleri sayesinde pratik bir şekilde de kullanılabilir.

Hangouts

Google tarafından geliştirilen Hangoust, Android telefonların birçoğunda yüklü olarak gelen uygulamalardan biridir. Android telefon kullanıcıları, Google hesapları sayesinde kolay bir şekilde hesap açarak uygulamayı kullanmaya başlayabilir. En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Hangoust, IOS işletim sisteminde de desteklenir. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden masaüstü bir şekilde mesajlaşmak için tercih edilebilir. Masaüstü cihazlarda herhangi bir uygulama indirilmesine gerek kalmadan Gmail ekranı üzerinden ulaşılabilir.

Google ALLO

Google tarafından yakın zamanda geliştirilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan ALLO, mesajlaşma uygulamasının daha üzerinde bir performansa sahiptir. Yapay zeka desteği sayesinde kullanıcıların mesajlaşmaktan daha fazlasını yapabileceğine dair vaatlerde bulunur.  Google Asistan uygulaması ile entegre bir şekilde çalıştırılabilen uygulamada, sohbetler hakkında bilgi sahibi olmak mümkün hale gelir. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılabilen uygulamada asistan özelliğinden faydalanmak mümkündür. Diğer uygulamalardaki gibi fotoğraf, video, GIF ve sticker paylaşımları yapılabilir. Google Asistan, Siri ve Cortana benzeri hizmetler sunduğu için sohbetlere dahil olmak çok daha eğlenceli bir hal alır.

Snapchat

sized snapchat

Genellikle genç kullanıcıların tercih ettikleri Snapchat, en iyi mesajlaşma uygulamaları arasında uzun yıllardır ilk sıralarda yer alır. Snapchat, sahip olduğu kullanımı sayesinde kullanıcıların ilgisini çeken bir uygulamadır. Belirli bir süre içinde paylaşılan fotoğraf veya videoların silinmesi şeklinde bir kullanıma sahip uygulamada ister özel olarak mesajlaşma ister genel paylaşımlar yapma imkanı sunar. Kullanıcıların, diğer kullanıcılar ile sohbetler sırasında yaptıkları paylaşımların siliniyor olması sohbet ortamının daha özgür bir yer olmasını sağlar.

Facebook Messenger

Facebook tarafından sunulan mesajlaşma uygulaması Messenger, geçmiş yıllara kıyasla daha az tercih edilse de büyük bir kesim tarafından sık şekilde kullanılmaya devam edilir. Mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanı sunan uygulama dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. En iyi mesajlaşma uygulamaları sayesinde seçim yaparak arkadaşlarınız ya da yeni kişiler ile pratik bir şekilde mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Rate this post

“En İyi Mesajlaşma Uygulamaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın