Waterproof Rimel Nedir, Nasıl Kullanılır?

Waterproof rimeller, suya dayanıklı olan rimeller olarak bilinmektedirler. Bu nedenle de sıcak havalarda, denizde, havuzda ya da uzun seyahatlerde tercih edilen rimeller olarak öne çıkmaktadırlar. Waterproof rimellerin yapısının diğer rimellerden daha farklı olması nedeni ile, rimelin çıkarma işleminde de bazı farklılıklar bulunmaktadır. Diğer rimellere göre daha zor olan bu işlemin kirpiklere zarar vermeden yapılabilmesi için pek çok ürün geliştirilmiştir.

Waterproof Rimel Nedir?

Waterproof rimel; suya, bulaşmaya ve akmaya dayanıklı olan bir tür rimel çeşidi olarak bilinmektedirler. Waterproof rimellerin kullanıldığı alanlar arasında daha çok makyajın yüzde uzun süreli kalması gerektiği ve su ile temas edilecek durumlar yer almaktadır. Bu anlamda denizde, havuzda, uzun süreli seyahatlerde, dizi ve film setlerinde ya da kişilerin yüzlerinde uzun süre kalmasını istedikleri makyajlarda kullanılmaktadır.

masarabed bloglarge

Waterproof rimeller, diğer rimel çeşitlerine göre daha farklı bir yapıya sahiptirler. Bu farklı yapıları, waterproof rimellerin sürümü sırasında farklı bir yöntem gerektirmese de çıkarılması sırasında normal rimellere göre farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Bu durumun nedeni olarak ise waterproof rimellerin yapısı gereği su bazlı temizleyiciler ile çıkarılamaması gösterilmektedir.

Waterproof Rimel Avantajları Neler?

Waterproof rimeller, son dönemlerde kadınların tercih ettiği en popüler makyaj ürünlerinden biri haline geldi. Öncelikle, waterproof rimellerin en büyük avantajı suya dayanıklı olmasıdır. Yüzme, duş alma veya yağmurlu havalarda bile rimel akıtmadan kalıcı bir şekilde durabilirler. Böylece, özellikle yaz aylarında daha rahat bir kullanım sağlarlar.

Ayrıca suya dayanıklı olmaları nedeniyle göz çevresindeki nem seviyesinin azaltılmasına yardımcı olurlar. Bu durum da göz altı torbalarının oluşmasını engelleyebilir. Ayrıca, yağlı ciltlerde de daha uzun süre dayanabilirler ve gün boyu mükemmel görüntüyü koruyabilirler. Aynı zamanda  suya dayanıklı rimeller, kolayca dağılma veya bulaşma gibi sorunlarla karşılaşmadan taze bir görünüm sunarlar. Bazı markaların içerisinde bileşenler bulunur, bu sayede kirpikleri besleyerek daha uzun ve dolgun bir görünüm sağlayabilirler.

GettyImages 137675170 scaled

Ancak waterproof rimellerin kullanımında bazı püf noktaları vardır. İlk olarak, rimel fırçasını yavaşça uygulamak ve kirpikleri aşırı bir şekilde bükmemek gerekir. Ayrıca, rimeli temizlemek için özel makyaj temizleyicileri kullanmak önemlidir. Waterproof rimellerin avantajları oldukça fazladır. Su dayanıklılığı, nem seviyesini azaltması, uzun süreli kullanım sağlaması gibi etkileri ile kadınların vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuştur. Ancak, kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları da bulunmaktadır. Bu yöntemler doğru bir şekilde uygulanarak, mükemmel bir sonuç elde edilebilir.

Waterproof Rimel Nasıl Temizlenir?

Waterproof rimellerin temizlenmesi, diğer rimel çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir. Waterproof rimellerin temizlenmesi adına piyasada pek çok ürün bulunmaktadır. Bu makyaj temizleyici ürünlerin içerisinde, su bazlı makyaj malzemeleri dışında kalan ürünlerin temizlenmesi adına bazı içerikler yer almaktadır. Waterproof rimellerin temizlenmesi sırasında öncelikli olarak temiz bir pamuğa ya da makyaj temizleme mendiline ihtiyaç duyulmaktadır. Temiz bir makyaj temizleme pamuğuna yeterli miktarda temizleme ürünü alınarak rimelin temizlenmesi sağlanabilmektedir. Bu noktada pamukla gözlerin çok fazla ovuşturulmaması önerilmektedir. Bu durum, kirpiklerin dökülmelerine sebep olabilmektedir. Bu anlamda waterproof rimellerin kolaylıkla çıkabilmesi ve kirpik dökülmesi yaşanmaması adına bu rimellere özel olarak üretilen temizleyicilerin kullanılması önerilmektedir.

DSC2363

Waterproof rimeller, sadece piyasada yer alan makyaj temizleme ürünleri ile değil, bazı doğal yöntemlerle de çıkarılabilmektedirler. Suya dayanıklı rimeller olduklarından, kullanılan doğal ürünlerin de bu anlamda su bazlı değil, yağ bazlı olduğu görülmektedir.

Waterproof Rimeli Doğal Yollarla Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Waterproof rimel temizleme işleminin yapılmasında piyasada yer alan makyaj temizleme ürünler, misel sular, kremler ve yağlar kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerin bulunmadığı ya da makyajın doğal yöntemlerle çıkarılmak istendiği zamanlarda kullanılabilecek bazı malzemeler de bulunmaktadır. Bu malzemeler arasında ilk sırada Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve badem yağı yer almaktadır. Waterproof rimeller, yağ bazlı bir ürünle rahatlıkla çıkarılabildiğinden bu doğal yağ çeşitlerinin rimellerin çıkarılması için kullanıldığı görülmektedir. Aynı zamanda kirpikleri besleyen ve dökülmelerini önleyen niteliğe de sahip olan bu ürünler, misel sulara ve bazı makyaj temizleyici ürünlere oranla daha temiz bir içeriğe de sahiptirler.

Rate this post

Yorum yapın