Uzun Süreli Makyaj İçin Profesyonel Makyaj İpuçları

Uzun süreli makyaj yaptırmak için makyaj yaptıracağını sanatçıyı iyi seçmeniz gerekmektedir. Uzun süreli ve kalıcı makyaj düğün ve nişan gibi özel günlerde ihtiyaç duyulan bir makyaj türüdür. Özel günlerde tercih edilen bu makyaj türü yapan kişinin profesyonel olmasını gerektirir. Profesyonel olmayan bir makyaj sanatçısı yapacağı yanlış bir makyajla özel gününüze ait tüm fotoğraflarınızı kötü çıkmanıza neden olabilir. Bu nedenle uzun süreli ve kalıcı makyaj için alanında uzman makyaj sanatçılarından hizmet almak gerekmektedir.

Uzun Süre Kalıcı Makyaj Nedir?

Uzun süreli makyaj kalıcı makyaj veya profesyonel makyaj olarak açıklanabilir. Bu makyaj türü Özel günlerde fotoğraf veya video çekimlerinde veya sahne sanatlarında kullanılan bir makyaj türüdür. Kalıcı makyaj yapan kişiler makyaj yapacağı kişinin yüz hatlarına uygun bir makyaj yapmalıdırlar. Aydın makyajın daha güzel ve profesyonel olabilmesi için makyaj yapılan kişinin cilt tipinin de bilinmesi gerekir. Makyaj sanatçıları makyaj yapacak kişilerin saç rengine ve göz rengine uygun tonları seçerek makyaj yaparlar. Kişilerin ciltleri ve saç rengi gibi faktörlere dikkat edilmemesi makyajın kötü görünmesine neden olabilir.

makyaj yapma teknikleri

Bu nedenle profesyonel makyaj sanatçıları kişiye özel makyajlar yapmaktadırlar. Ciltleri analiz edilen kişilerin makyajının daha güzel durabilmesi için onlara uygun renklerin seçilmesi işlemi gerçekleştirilir. Uzun süre kalıcı makyajlar daha yoğun yapılan makyajlardır. Bu nedenle kişilerin fiziksel özelliklerine dikkat edilmemesi halinde makyaj kişide kötü durabilir. Daha çok özel günlerde tercih edilen bu makyajın kötü durması kişinin kameralarda kötü görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde profesyonel bir makyaj sanatçısından yardım almanızda fayda vardır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Uzun süre kalıcı makyaj ciltte kalıcı olması için birçok yöntemin kullanıldığı bir makyaj türüdür. Makyaj türünde öncelikle makyaj sanatçısı tarafından kişinin cildinin temizlenmesi işlemi gerçekleştirilir. Kişinin cildi temizlendikten sonra uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilir. Makyaj yapılacak kişinin cildinin nemlendirilmesi cildin daha parlak durmasına neden olacaktır. Nemlendirme işleminin ardından sıra fondöten uygulanmasına geçer. Makyaj sanatçısı makyaj yapacak kişinin cilt rengine uygun tonda bir fondötenin kişinin tüm yüzüne uygular. Kişinin yüzüne uygulanan fondöten pürüzsüz bir cilt elde edilmesini sağlar.

Fondötenin ardından kişinin yüzüne kontürleme işlemi yapılır. Bu işlem ile kişinin yüz hatları daha belirgin bir hale getirilir. Ayrıca kişinin yüzündeki kusurlar kontürleme işlemi ile düzeltilir.

GettyImages 621835636

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Uzun süreli makyaj içerisinde göz makyajını da barındırır. Kişinin suratına fondöten ve kontör uygulamasının ardından göz makyajına geçilir. Makyaj sanatçısı ilk olarak makyaj yapacağı kişiden gideceği etkinlik veya giyeceği kıyafet rengi hakkında bilgi alır. Daha sonra makyaj sanatçısı kişinin göz şeklini belirler ve ona uygun bir makyaj tasarlar. Göz makyajındaki önemli noktalardan biri de kişinin göz rengine uygun bir makyaj yapılmasıdır. Makyaj sanatçısı kişinin göz rengine uygun farlar seçer. Kişinin göz kapağına far uygulandıktan sonra eyeliner çekilir. Kişinin göz tipi belirlenerek en uygun eyeliner modeli uygulanır. Eyeliner’ın uygulanmasının ardından sıra maskara işlemine gelir. Kişilerin kirpik yoğunluğuna ve kalınlığına göre maskara uygulanır. Daha dikkat çekici gözlere sahip olmak isteyen kişiler için takma kirpik de bir seçenek olabilir. Gözlerinin daha çok ön plana çıkmasını isteyen kişilere farklı uzunlukta kirpikler takılabilir.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Uzun süreli makyaj içerisinde dudak makyajı da yer alır. Profesyonel bir makyaj sanatçısı kişinin göz makyajına ve katılacağı etkinliğe uygun bir ruj rengi belirler. Öncelikle makyaj yapacak kişinin dudakları nemlendirilir. Nemlendirme işleminin ardından dudak kalemi ile kişinin dudak hattı belirlenir. Dudak hattının belirlenmesinden sonra sıra ruj uygulamasına gelir. Ruj uygulaması göz makyajı ile uyumlu bir şekilde yapılır. Çok yoğun bir göz makyajı var ise çok dikkat çekici renklerdeki rujlar uygulanmaz. Daha hafif bir göz makyajında ise canlı ruj renkleri kişinin yüzüne renk vermesi için uygulanır.

highlighter

Kalıcı Makyajına Avantajları Neler?

Uzun süreli makyaj profesyonel makyaj sanatçıları tarafından yapılır. Özel günlerin vazgeçilmezi olan bu makyaj türü sahip olduğu avantajları ile tercih edilmektedir. Uzun süreli ve kalıcı makyajın avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Günlük makyaja göre daha kalıcı bir makyajdır
  • Cilt tipine uygun tonlarda yapılarak kişinin doğal güzelliği ortaya çıkarılır
  • Profesyonel makyaj sanatçıları tarafından yapıldığı için kişilerin cilt rengi ve cilt tonuna göre uygulanır
  • Uygulanan göz makyajı kişinin göz rengi dikkate alınarak yapıldığı için daha güzel görünür
  • Kişiye özgü bir makyaj türüdür ve kişinin kendisine özel hissetmesini sağlar
  • Profesyonel makyaj sanatçıları tarafından yapıldıkları için cildin daha dolgun görünmesini sağlarlar

 

Rate this post

“Uzun Süreli Makyaj İçin Profesyonel Makyaj İpuçları” üzerine bir yorum

Yorum yapın