Cpanel Php Sürümü Değiştirme

Cpanel Php Sürümü Değiştirme Cpanel üzerinde Php versiyonu değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken işlemler sanıldığı kadar zor değildir. Cpanel veya WHM panel aracılığıyla Php sürümü değiştirmek için her ikisine yönelik uygulamalar yapabilirsiniz. Linux hosting paketlerinin tamamında Cpanel üzerinden Php versiyonu değiştirilebilir. Php sürüm yelpazesi  son güncellemeye kadar pek çok farklı versiyonda görülebilir. Cpanel Php sürümü değiştirme işlemi için öncelikle kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmanız gerekir.

Cpanel Üzerinde Php Sürümü Değiştirme Nasıl Yapılır?

Cpanel’de Php sürümü değiştirme işleminde ilk olarak Select Php Version menüsüne giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda yer lan Php Versiyon seçme alanında Php versiyonlarını seçip “Set as current” butonuna tıklamanız bu versiyona geçmeniz için yeterli olacaktır. Dolayısıyla Cpanel üzerinde Php sürümünü farklı bir versiyona çevirmek için ilk olarak Php Versiyon sekmesine ardından Set as Current butonuna tıklamak istediğiniz sonucu verecektir.

Cpanel Php Sürümü Değiştirme Bunun dışında Show Php Settings menüsünü kullanarak güncel Php ayarlarını kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Örneğin Cpanel üzerinde safe mode açmak veya kapatmak gibi ayarlar bu sistem üzerinden uygulamaya geçirilebilir. Örnek olarak safe mode açmak ve kapatmak için php settings kısmına girdiğinizde o alanın üzerine tıklamalı ve APPLY butonuna tıklamalısınız.

Cpanel’de Php Sürümü Ayarları

Cpanel’de Php Sürümü Ayarları

Cpanel üzerinde Php sürümü ayarları yapıyorsanız farklı eklentileri aktive edebilirsiniz. Php versiyonu içinde ioncube, mbcrypt veya benzeri eklentileri aktive etmek için yapılması gerekenler oldukça basittir. Cpanel Php Sürümü Değiştirme Bu sayede kullanıcılar Cpanel’de dilediği özelliği açıp kapatma imkanına sahip olabilir.

Cpanel Php Sürümü Değiştirme Bunun için tek tapmanız gereken yine aynı sayfada bulunan “Show Php Extension” menüsüne girmektir. Daha sonra karşınıza gelen yeni sayfada istediğiniz seçimleri yapıp dilediğiniz özelliği aktif edebilirsiniz. Bu özelliklerin başındaki kutucuğu tik attıktan sonra en altta yer alan Save butonuna tıklayarak özellikleri aktif hale getirebilirsiniz.

Cpanel Üzerinde Uygun Eklentilerin Seçilmesi

Cpanel’de uygun eklentileri seçmek için öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme girip Php versiyonu değiştirme sayfasını açtıktan sonra eklentileri seçmeniz gerekir. Bu işlemleri sırasıyla uygulamak istiyorsanız şu adımlara dikkat etmeniz tavsiye edilir:

  • Cpanel’e giriş yap butonuna tıklayın.
  • Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girdikten sonra açılan sayfada “Select Php Version” kısmına tıklayın.
  • Seçmek istediğiniz Php sürümünü en baştaki kutucuktan seçip hemen yanındaki “Set as current” butonuna tıklayın.
  • Web sitenizin mevcut koşullarına göre eklentilerin başındaki kutucuğa tik atın.
  • İşlemleri tamamladıysanız Set as current butonuna bastığınızdan emin olun.
  • Php sürümünü onayladıktan sonra sol alt kısımda bulunan “Save” butonuna tıklayıp kayıt yapabilirsiniz.

Cpanel Php Sürümü Değiştirme İnternet siteleri için çok önemli olan Cpanel üzerinde Php sürümü kullanıcının kendi isteğine göre farklı şekillerde uygulanabilir. Cpanel kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında Php sürümü geliyor. Cpanel Php sürümü değiştirme işlemi hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanabilir.

Ayrıca Bakınız: Görünmeyen Boşluk Kopyala – Whatsapp Görünmez Mesaj Gönderme

Rate this post

Yorum yapın