Görünmeyen Boşluk Kopyala – Whatsapp Görünmez Mesaj Gönderme

Boşluk kopyala Görünmez yazı kopyala seçeneği ile uygulamalarda veya mesajlaşmalarda boş metin paylaşılabiliyor. Herhangi bir metindeki normal boşlukların yerine, görünmez boşluk karakterlerinin yerleştirilmesi ile boşluk kopyalama işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Sosyal medya veya internet sitelerinde bu tür boşluk kopya işlemleri yapılarak paylaşımların daha etkili hale getirilmesi de sağlanmaktadır.

Boşluk kopyalama işlemleri ise son derece basit birkaç yöntemle uygulanabilir. Boşluk kopya seçeneklerini tercih ederek anında ilgili alanı normal biçimde kopyalayarak metinlerde ‘’boşluk’’ paylaşımı yapılabilir. Sadece metin paylaşımında değil, zaman zaman nicklerde ve bio kısımlarında da kullanıcılar boşluk kopyalama yöntemlerinden faydalanmaktadır.

Görünmez Boşluk Kopyalama Nedir, Ne İşe Yarar?

Görünmez Boşluk Kopyalama Nedir, Ne İşe Yarar?

Görünmez boşluk karakteri ya da boşluk kopya işlemi, normal bir boşluğa benzer ancak görünür olmayan karakterleri ifade eder. Bu karakterler metin içinde görünür olmayacağı için boşluk kopyalama olarak ifade edilir. Farklı birçok amaç için boşluk kopya işlemi yapılabilmektedir.

İnternet sitelerinde, sosyal medyada ya da oyunlarda boşluk kopya işlemleri ile çok daha verimli sonuçlar alınabilmektedir. Telefonda ya da bilgisayarda görünmez boşluk kopya işlemlerinin yapılması için farklı metotlar uygulanabilir. Telefon ya da bilgisayarlarda boşluk kopya işlemleri oldukça basittir. Basit birkaç adımda bu işlemler yapılabilir.

Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır?

Sınırsız boşluk kopyala seçeneğinden yararlanmak için bilgisayarda işlem gerçekleştirecek kişilerin bazı basit adımları takip etmesi gerekecektir. Klavyede bazı basit kombinasyonlar ile boşluk kopya işlemi yapılabiliyor. Görünmez boşluk karakteri, Unicode karakter seitnde ‘’U+200B’’ kodu ile temsil edilmektedir. Bu karakterin kopyalanması için: ‘’alt + 8203’’ kombinasyonu yapılması gerekir. Alt tuşuna basılı tutarken ilgili numara girilerek boşluk kopya yapılabilir.

Öte yandan bilgisayara boşluk yapmanız için tercih edebileceğiniz diğer yöntemler ise kısaca şöyledir:

  • Alt + 255
  • Alt + 0160

Boşluk yapmak ve işlemi yapmak için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Söz konusu yöntemler ile kısa sürede sonuç alınabilmektedir.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopya Nasıl Yapılır?

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala Nasıl Yapılır?

Instagram öne çıkanlar boşluk kopyalama işlemleri oldukça basittir. Bu yöntemde ise öne çıkanlar yazısı kaldırılabilir. Burada boşluk kopya işlemi ile öne çıkanlarda herhangi bir yazı olmadan da paylaşımlar profilinizde yer alabilir. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da birçok kullanıcı öne çıkanlarda profilinde yazı olmasını istemiyor. Bunun için boşluk kopya yapılması gerekecektir.

Boşluk kopyalama adımlarını takip ederek, mobil cihazlarınızdan ilgili alanda yer alan boşluk karakterini kopyalayarak istediğiniz işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda ve oyun ya da internet sitesi için boşluk kopya işlemleri sık tercih ediliyor. Instagram’da daha iyi bir profil oluşturmak isteyenler boşluk kopya yöntemleri ile Instagram öne çıkanlarında herhangi bir yazı olmadan da paylaşımlarını yapabilirler.

WhatsApp Boş Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp boşluk kopya işlemleri için tırnak ve parantez içinde yer alan boşluk karakterini kopyalayarak dilediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde boşluk kopya adımlarını takip ederek WhatsApp’da boş mesaj gönderebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında veya diğer platformlarda boş mesaj paylaşmak için kullanabileceğiniz  ‘’( ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎)’’ boşluk karakteri ile hızlı işlem yapmanız da mümkündür. Parantez içindeki alanı kopyaladıktan sonra istediğiniz herhangi bir yerde bu boşluğu kullanabilirsiniz. Boşluk kopyala işlemleri için ‘’( ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎)’’ karakterini kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Sizde Nasıl Yazılır?

5/5 - (1 vote)

“Görünmeyen Boşluk Kopyala – Whatsapp Görünmez Mesaj Gönderme” üzerine 2 yorum

Yorum yapın