Ücretsiz En İyi VPN Uygulamaları

En iyi VPN uygulamaları IP adresini değiştirmek isteyen kullanıcıların araştırdığı uygulamalardır. VPN uygulamaları sayesinde ülkenizde yasaklanan sayfalara erişim sağlamak fırsatı elde edilebilir.

VPN Nedir?

VPN uygulamaları hakkında araştırma yapmadan önce VPN’nin ne işe yaradığı da merak edilir. VPN sanal özel ağ anlamına gelen bir kavramdır. VPN uygulamalarını kullanarak internette gezindiğiniz süre boyunca anonim olmayı başarabilirsiniz. Kullanılan VPN ile bulunduğunuz konumdan farklı bir konumda görünürsünüz.

VPN Neden Kullanılır?

VPN farklı sebeplerden kullanılabilir. VPN’nin kullanılmasının en büyük nedeni internet ortamında anonim olarak gözükmek istemektir. Ayrıca VPN ülkenizde yaşanan kısıtlamalara tabi olan sayfaları ziyaret etmenizi de sağlar. Bu sayede bulunduğunuz bölgede sayfaya erişim kısıtlı yer alsa da VPN kullanarak bu sayfalara kolayca erişim sağlayabilirsiniz. İnternette kolayca dolaşmanızı sağlayan birçok VPN uygulaması bulunur. Bu uygulamaları kullanarak internette anonim bir şekilde dolaşabilir ve kısıtlamalara takılmadan istediğiniz sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Proton VPN

En iyi VPN uygulamaları arasında ilk sırada Proton VPN gösterilebilir. Bu uygulama sunmuş olduğu ücretsiz sürümünde hız sınırı olmadan hizmet verir. Ayrıca bu uygulama kullanılarak veri sınırı olmadan da internette dolaşım sağlayabilirsiniz. Proton VPN uygulamasının en büyük artısı ise tüm işletim sistemlerinde kullanılabiliyor olmasıdır. Proton VPN sahip oldu veri aktarım hızı sayesinde diğer VPN uygulamalarının önüne geçmeyi başarmıştır. Proton VPN uygulaması ücretsiz olduğu gibi ücretli sürümü ile de kullanıcılara sunulur. Ücretsiz sürümünde veri hızı ile ilgili bir kısıtlama bulunmasa da birçok kişinin uygulamayı kullanması durumunda gecikmeler meydana gelebilir. İnternete daha hızlı bir şekilde dolaşmak isteyen kullanıcılar uygulamanın ücretli versiyonunu tercih edebilirler. Ücretli versiyon ile proton VPN kullanıcıları bağlantı sorunlarıyla karşılaşmadan internette dolaşımı sağlayabilirler.

Hotspot Shield Free VPN

En iyi VPN uygulamaları arasında Hotspot Shield Free VPN uygulaması da gösterilebilir. Bu VPN uygulaması Chrome için tasarlanmıştır ve belli bir veri aktarım sınırı ile hizmet sunar. Bu VPN uygulamasında kullanıcıların günlük 500 megabayt veri aktarım limiti bulunur ve bu limit her gün yenilenir. Hotspot Shield Free VPN uygulaması ile ayda 15 gb ve veri aktarım limiti elde edebilirsiniz.

Hapi VPN

Hapi VPN yerli biri VPN uygulamasıdır. Türkiye’de birçok sayfaya erişim yasağı getirildiği için yerli bir VPN uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur. Yerli VPN ihtiyacını Hapi VPN uygulaması karşılar. Bu uygulama hem Android hem de iOS işletim sisteminde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yerli bir uygulama olan Hapi VPN ile hız sınırı olmadan internette dolaşma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada günlük herhangi bir veri aktarım limiti de bulunmaz. Bu sayede Hapi VPN uygulaması ile internette istediğiniz kadar dolaşma şansını elde edersiniz.

Untitled 8

Surfshark

En iyi VPN uygulamaları arasında Surfshark uygulaması da gösterilebilir. Bu uygulama dünya çapında oldukça popüler olan bir VPN uygulamasıdır. Bu VPN uygulamasında yüzlerce sunucu bulunur. Yüzlerce sunucuya sahip olan Surfshark uygulaması sayede internet hızınızda düşüş olmadan istediğiniz gibi internette dolaşma şansını elde edebilirsiniz. Dünya çapında hizmet veren bu VPN uygulaması kullanıcılarının daha güvenli bir dolaşım sağlamaları için gerekli tüm önlemleri almıştır. Surfshark uygulaması sayesinde istediğiniz kadar cihazda internete bağlama şansını elde edersiniz.

TunnelBear

TunnelBear güvenlik önlemleri ile dikkat çeken bir VPN uygulamasıdır. Uygulama içerisinde 500 MB 1.5 GB’a kadar veri limiti bulunur. TunnelBear uygulaması kullanıcılarına 500 MB veri limiti sunar. Ancak uygulamanın sosyal medya hesaplarını takip ederek bu limiti 1.5 GB’a kadar yükseltme şansını elde edebilirsiniz. Bu uygulama içerisinde sınırlı sayıda sunucu bulunur ve bu durum internet hızınızı yavaşlamasına neden olabilir.

windscribe vpn

Windscribe

Ücretsiz VPN uygulamaları arasında Windscribe uygulaması da sayılabilir. Bu uygulama yüksek güvenlik önlemleri ile dikkat çeker ve dünya çapında popülerdir. Windscribe uygulamasından ondan fazla sunucu bulunur ve bu sayede veri dolaşım hızında yavaşlama olmadan internette dolaşma şansını elde edebilirsiniz. Uygulama içerisinde 2 GB veri limiti bulunsa da bu limit ayda 5 GB hatta 10 GB’a kadar yükseltilebilir.

Hideme VPN

Hideme VPN ücretsiz bir VPN uygulamasıdır. Bu ve beni uygulamasını kullanarak tüm işletim sistemlerinde internette kolayca bağlanabilirsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren bu VPN uygulaması aylık 2 GB verir sınırı ile sınırlandırılmıştır. Uygulama içerisinde 5 adet sunucu bulunur ve bu durum zaman zaman hızın yavaşlamasına neden olabilir. Uygulamanın en büyük artıları arasında 7/24 teknik destek alabilmek gösterilebilir. Ayrıca uygulama içerisinde bulunan reklamları kaldırma seçeneği sayesinde internette gezinirken reklamlara maruz kalmaktan da kurtulabilirsiniz. Hideme VPN uygulaması geniş güvenlik önlemleri ile bilinir ve bu güvenliğin sağlanabilmesi için her ay uygulamada yer alan planı güncellemeniz gerekmektedir.

Speedify

Speedify uygulaması ile ücretsiz bir şekilde internette dolaşma şansını elde edebilirsiniz. Uygulama kolay bir arayüze sahiptir ve tüm kullanıcıların kolay bir şekilde kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygulama içerisinde güvenlik önlemleri üst düzeyde tutulur ve internette hızlı bir şekilde dolaşım sağlamak için hizmet verilir. Speedify uygulaması ile internete hızlı bir şekilde dosya indirme şansına da sahip olursunuz. Birçok avantajı ile hizmet veren bu uygulama rakiplerin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır.

maxresdefault 69

Express VPN

Express VPN ücretsiz olarak hizmet veren bir VPN uygulamasıdır. Uygulamayı kullanarak 5 cihazla aynı anda VPN hizmetinden faydalanabilirsiniz. Dünyada birçok ülkede hizmet veren express vpn uygulaması ile herhangi bir hız sınırı olmadan internette dolaşma şansını elde edebilirsiniz.

IPVanish

Kaliteli ve kullanışlı VPN uygulamaları arasında IPVanish VPN uygulaması da gösterilebilir. Bu VPN uygulaması sahip olduğu güvenlik önlemleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Uygulama içerisinde hızlı bir şekilde dolaşım sağlama şansını ve 8k olarak video izleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

NordVPN

En iyi VPN uygulamaları arasında NordVPN uygulaması da gösterilebilir. Bu uygulama sahip olduğu basit arayüzü ile dikkat çekmektedir. Basit arayüz ile hizmet veren uygulamayı herkes kolayca kullanabilir. Bu VPN uygulaması içerisinde kullanıcılarının güvenliğini sağlanması için üst düzey önlemler alınmıştır ve birçok ek güvenlik önlemi bulunur. NordVPN uygulaması ücretli bir uygulamadır ancak 7 günlük bir deneme süresi bulunur. Uygulama tarafından sunulan 7 günlük ücretsiz deneme sürecinde uygulamayı test etme şansına sahip olursunuz. Deneme sürecinin ardından uygulamayı beğenirseniz ücretli versiyonunu kullanmaya devam edebilir veya üyeliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

1.1.1.1

1.1.1.1 özlemesi bilgisayarlarda ve telefonlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Ücretsiz olarak hizmet veren bu VPN uygulaması sahip olduğu bağlantı hızıyla dikkat çeker. Birçok kullanıcısı bulunan bu VPN uygulaması sahip olduğu sunucuları sayesinde internette hızlı bir şekilde dolaşımı ve veri indirme fırsatı sunar.

Opera VPN

Opera VPN en iyi VPN uygulamaları arasında gösterilebilir. Bu VPN uygulaması mobil cihazlar ve bilgisayarlar için kullanımı sunulmuştur. Opera VPN ücretsiz olarak hizmet veren bir VPN uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlardan erişim kısıtlı olan sayfalar erişim sağlamak mümkündür. Uygulamayı kullandığınız sırada kimliğinizin korunması ile uygulama güvenli bir şekilde internette dolaşma şansınız sunar. Opera VPN ile IP adresimiz veya çevrimiçi kimliğiniz gizlenir. Bu sayede İnternet ortamında anonim bir şekilde dolaşma ve ip adresini gizleme şansını elde edersiniz.

 

Rate this post

“Ücretsiz En İyi VPN Uygulamaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın