Bilgisayar İçin En İyi Aksiyon Oyunları

En iyi aksiyon oyunları sahip oldukları karakterler ve hikayeler ile oyun severlerin favorileri olmuşlardır. Gelişen teknoloji ile birlikte oyun sektörü de gelişim göstermiştir ve birçok oyun piyasaya sürülmüştür. Aksiyon oyunları oldukça heyecanlı ve tempolu oyunlardır.

Star Wars Jedi: Fallen Order

En iyi aksiyon oyunları arasında Star Wars Jedi Fallen Order ilk sıralarda gösterilebilir. Star wars’un diğer oyunlarını kıyasla daha güçlü bir hikâyeye sahip olan bu oyun aksiyon türünde oyun arayanların favorileri arasında yer alacaktır. Oyun hikayesi olarak Cal Kestis adındaki karakterin gücü kullanmayı öğrenme süreci ele alınır. Cal Kestis imparatorluk tarafından avlanma da eşin kılıcını nasıl kullanması gerektiğini öğrenmelidir. Işın kılıcını kullanmayı öğrenen Cal Kestis,  Jedi eğitimini de en kısa sürede tamamlamalıdır. Respaws Entertainment tarafından geliştirilen bu oyun, oyun konsolları kullanılarak keyifli vakit geçirmek için oynanabilecek bir oyundur.

Marvel’s Avengers

Marvels Avengers Guide

En iyi aksiyon oyunları arasında 2020 yılında piyasaya sunulan Marvel’s Avengers oyunu da gösterilebilir. Oyun içerisinde Avengers aleminden tanınan kahramanlar yer alır. Oyun oynayan kişiler Avengers kahramanlarını kontrol ederken kendilerini büyük bir aksiyonun içinde bulunurlar. 2020 yılında Crystal Dynamics tarafından piyasaya sürülen oyun ile dünyayı kurtarmaya çalışan Avengers karakterlerini yönetme şansını elde edebilirsiniz.

Ghost Of Tsushima

Etkileyici aksiyon oyunları arasında Ghost Of Tsushima oyunu ilk sıralarda gösterilebilir. Oyun içerisinde bir samurayın hayatta kalma mücadelesine şahitlik edilir. Tsushima adasında geçen bu oyun ile Jin Sakai isimli samurayın ülkesini koruma mücadelesine yardım edebilirsiniz. Oyunun hikayesi Japonya’da geçiyor ve Japonya’nın Moğollar tarafından işgal edilmesinin engellenmesi amaçlanıyor. Jin Sakai müsait olunca yetenekleri sayesinde Japonya’nın Moğollar tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için çabalıyor. Samuray’ın ülkesini koruyabilmek için öğrenmesi gereken dövüş tekniği ise oyun içerisinde yerine getirilmesi gereken görevler arasında yer alır. Succer Punch Productions şirket tarafından piyasaya sürülen oyun sahip olduğu gerçekçi grafikleri ile aksiyon türünde oyun arayanların favorileri arasında yer alacaktır.

Marvel’s Spider-Man

Etkileyici aksiyon oyunları içerisinde süper kahraman oyunlarına rastlamakla mümkündür. Marvel’s Spider-Man oyunu en iyi Kahraman oyunlarından biridir. Oyunda Peter Parker’ın hayatına ve şehirdeki kötülerle mücadelelerine şahitlik etmek mümkündür. Oyun oynarken Peter Parker’ın yapacağı her şeye oyuncular karar verirken şehir kötülerden temizlenmeye çalışılmaktadır.

Batman Arkham Asylum

Batman Arkham Asylum oyunu en iyi süper kahraman oyunları arasında göster. 2009 yılında piyasaya sürülen bu oyun döneminin favori aksiyon oyunları arasında yer almayı başarmıştır. Oyunda batman’in kötüler ile mücadelesi işlenir. Oyunda kullanılan grafikler ve görüntüler ile oyun aksiyon türünde bir oyunun nasıl tasarlanabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Horizon Forbidden West

hfw 1 scaled

Horizon Forbidden West oyunu içerisinde ölümcül bir hastalığın herkesi nasıl öldürdüğü işlenir. Oyun karakterleri arasında yer alan Aloy’un Bu hastalık ile mücadelesi oyunun aksiyon yönünü güçlendirir. Aloy herkesi öldüren bu hastalığın neden meydana geldiğini çözebilmek için arkadaşları ile bir yolculuğa çıkar. Aloyun yolculuk sırasında yaşadıkları ve hastalığın kaynağını araştırırken başına gelenler oyun içerisinde ele alınır. Aloy yolculuk sırasında hem arkadaşlarına liderlik etmeli hem de karşısına çıkan düşmanlar ile savaşmalıdır. Aloy’un yaşadığım maceralar oyun içerisinde etkileyici efektler ve grafikler ile oyuncuların kullanımına sunulmuştur.

Arma 3

Arma 3 hem aksiyon hem de savaş oyunu oynamak isteyen kişilerin favorisi olacak nitelikte bir oyundur. Bu oyun sahip olduğu simülasyon ile oyuncularını gerçek bir savaşta gibi hissettirir. Oyun kalabalık arkadaş grubu ile oynanarak daha keyifli bir hale getirilebilir. Arma 3 oyununu oynayan kişiler tek bir mermi darbesi ile ölebileceği için olabildiğince dikkatli olmalıdır. Simülasyon özelliği ile dikkat çeken Bu oyun bilgisayarları indirilerek kolayca oynanabilir.

Elden Ring

Etkileyici aksiyon oyunları arasında Elden Ring oyunda gösterilebilir. Game of Thrones’un yazarı tarafından ve hikayesi oluşturulan bu oyun aksiyon alanında oyun arayanların favorisi olmayı başarmıştır. Oyun içerisinde yer alan macera unsurları ile karanlık bir dünyaya geçiş yapmak mümkündür. Elden Ring oyunu ilk çıktığından itibaren sahip olduğu aksiyon sahneleriyle oyun severlerin favorileri arasında yer almayı başarmıştır.

God of War

En iyi aksiyon oyunları arasında God of War oyununa değinmemek olmaz. Oyunun ana karakteri olan Kratos Olimpos’ta yer alan bütün tanrılar ile savaştıktan sonra yönünü İskandinav tanrılarına çevirmiştir. Oyunda Kratos ve oğlunun İskandinav tanrıları ile savaşabilmek için çıkmış oldukları yolculuk ele alınır. Kratos geçmiş oldu topraklarda pek hoş karşılanmadığı için sürekli olarak bir savaş halindedir. Oyun içerisinde Kratos ve oğlunun çıktıkları yolculukları sırasında yaşadıkları olaylar ele alınır. God of War oyunu hem sahip olduğu ana hikayesi ile hem de yan hikayeleri ile aksiyon severlerin favorisi olmayı başarmıştır. Özellikle mitolojik tanrılara karşı ilgisi olan kişiler bu oyunu severek oynayacaktır.

d9iat2q 9d7394b3 b7c7 466e bf88

Call Of Duty Serisi

En iyi aksiyon oyunları arasında Call Of Duty serisinde yalan birçok oyuna rastlamak mümkündür. Call Of Duty oyununun son oyunu olan Vanguard oyunu macera ve aksiyon oyunlarını sevenlerin favorisi olabilecek niteliktedir. Oyunda tam olarak 2 Dünya savaşı kullanılmıştır. Oyunun favori olmasının nedeni ise sahip olduğu etkileyici grafikleri ve efektleridir. Oyun sahip olduğu bu özellikler ile oyunculara keyifli vakit geçirme fırsatı verir.

Call of Duty Modern Warfare oyunu da Call of Duty serisi içerisinde yer alan bir oyundur. 2019 yılında piyasaya sürülen Bu oyun ile bir CIA subayının isyancıları bastırmak için gelişmiş olduğu mücadele ele alınır. CIA subayı hem ülkesinde meydana gelen isyancıların ayaklanmasını bastırırken hem de Rus güçlerinin ülkesini işgal etmesini engellemeye çalışmaktadır. Oyun içerisinde yer alan etkileyici efektler ve oyunun hikayesi aksiyon türünde bir oyun arayanların sevebileceği niteliktedir.

Battlefield 5

İkinci Dünya Savaşı’nda yaşanan olayları gerçekçi bir göz ile ele alan Battlefield 5 oyunu favori aksiyon oyunları arasında gösterilebilir. Oyun hem savaşın karanlık yüzüne şahit olabilmeyi hem de kendinizi bir savaşın içerisindeymiş gibi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Oyun grafikleri ve efektleri ile aksiyonu dibine kadar yaşamak isteyen oyun severlerin favorisi olacaktır.

The Last Of Us 2

The Last of us oyunun devamı niteliğinde piyasaya sürülen bu oyun kıyamet sonrası dünyanın nasıl olacağını tasvir eder. Amerika Birleşik Devletleri’nde hayatta olan iki karakterin kıyamet sonrasında yaşadıkları oyun içerisinde ele alınır. Oyun içerisinde yer alan karakterler hem birbirlerini kurtarabilmek hem de hayatta kalabilmek için bir mücadeleye girişirler. The Last of us 2 oyunu ilk oyundan farklı olarak kimin iyi karakter kimin kötü karakter olduğunu sorgulatacaktır. Sahip olduğu etkileyici hikayesiyle dikkat çeken bu oyun gerçekçi karakterleri var muhteşem efektleri ile aksiyon türünde oyun sevenlerin favoriler arasında yer alacaktır.

Far Cry 6

En iyi aksiyon oyunları arasında Far Cry 6 oyunu ilk sıralarda yer almayı başarır. Oyun hem aksiyon oyunu hem de nişancı oyunu olması ile dikkat çeker. Oyunun ilk versiyonunda oyuncular daha basit silahlar ve araçlar ile rejimi devirmek için çabalamaktadır. Far Cry 6 oyununda ise daha gelişmiş silahlara sahip olmak mümkündür. Ubisoft Toronto tarafından 2021 yılında piyasaya sürülen bu oyun aksiyon severlerin beğenebileceği bir oyundur. Oyun içerisinde heyecan bir an olsun bile düşmemekte ve bu durum oyuncuların uzun süre oyunu oynamalarına neden olmaktadır.

 

 

Rate this post

“Bilgisayar İçin En İyi Aksiyon Oyunları” üzerine 3 yorum

Yorum yapın